Top news
Actual
Members
By constituency
In alphabetical order
By commission
Select a region
Brestsky-Pogranichny constituency № 4 Baranovichsky selsky constituency № 7 Belovezhsky constituency № 8 Pruzhansky constituency № 9 Dnepro-Bugsky constituency № 10 Ivatsevichsky constituency № 11 Kobrinsky constituency № 12 Luninetsky constituency № 13 Pinsky selsky constituency № 15 Stolinsky constituency № 16 *} Brest Pinsky gorodskoy constituency № 14 Baranovichsky-Zapadny constituency № 5, Baranovichsky-Vostochny constituency № 6 Gorodoksky constituency № 21 Dokshytsky constituency № 22 Lepelsky constituency № 23 Orshansky-Dneprovsky constituency № 26 Polotsky selsky constituency № 28 Postavsky constituency № 29 Sennensky constituency № 30 *} Vitebsk Orshansky gorodskoy constituency № 25 Polotsky gorodskoy constituency № 27 Novopolotsky constituency № 24 Gomelsky selsky constituency № 37 Buda-Koshelevsky constituency № 38 Zhitkovichsky constituency № 39 Zhlobinsky constituency № 40 Kalinkovichsky constituency № 41 Polessky constituency № 43 Rogachovsky constituency № 45 Svetlogorsky constituency № 46 Khoiniksky constituency № 47 Gomel Rechitsky constituency № 44 Mozyrsky constituency № 42 Volkovyssky constituency № 48 Grodnensky selsky constituency № 53 Ivevsky constituency № 54 Nemansky constituency № 56 Zamkovy constituency № 57 Slonimsky constituency № 58 Smorgonsky constituency № 59 Shchuchinsky constituency № 60 Grodno Lidsky constituency № 55 Berezinsky constituency № 61 Borisovsky selsky constituency № 63 Zhodinsky constituency № 64 Pukhovichsky constituency № 65 Kopylsky constituency № 66 Slutsky constituency № 69 Soligorsky selsky constituency № 69 Stolbtsovsky constituency № 70 Dzerzhinsky constituency № 71 Molodechnensky selsky constituency № 73 Vileysky constituency № 74 Logoysky constituency № 75 Senitsky constituency № 76 Zaslavsky constituency № 77 Minsk Molodechnensky gorodskoy constituency № 72 Borisovsky gorodskoy constituency № 62 Soligorsky gorodskoy constituency № 68 Bobruysky selsky constituency № 80 Bykhovsky constituency № 81 Goretsky constituency № 82 Krichevsky constituency № 83 Mogilevsky selsky constituency № 88 Osipovichsky constituency № 89 Shklovsky constituency № 90 Mogilev Bobruysky-Leninsky constituency № 78, Bobruysky-Pervomaysky constituency № 79
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
A
Adamenko Evgeny
Ananich Lilia
Andreichenko Vladimir
Autko Aleksandr
Avtukhova Tatyana
Azarenko Vladimir
B
Bartosh Svetlana
Begeba Valentina
Belokonev Oleg
Bobolovich Aleksandr
Brich Leonid
C
Chernyavskaya Zhanna
D
Danchenko Aleksandr
Dashko Anatoly
Davydko Gennady
Demidovich Vasily
Dik Sergei
Dolgoshei Tamara
Dovgalo Irina
Dubov Aleksandr
Dumbadze Tengiz
G
Gaiduk Oksana
Gaidukevich Oleg
Ganchuk Andrei
Gatsko Vladimir
Golub Natalya
Gordeichik Ivan
Gorval Svetlana
Grankovsky Aleksandr
K
Kananovich Lyudmila
Karas Denis
Khlobukin Igor
Kiryak Liliya
Klishevich Sergei
Kolesneva Elena
Komarovsky Igor
Krachek Inna
Kralevich Irina
Kravtsov Sergei
Krech Olga
Kursevich Valentina
L
Lagunova Galina
Lavrinenko Igor
Lenchevskaya Marina
Levchuk Aleksandr
Lukanskaya Irina
Lyubetskaya Svetlana
M
Makarina-Kibak Lyudmila
Mamaiko Ivan
Markevich Aleksandr
Martynov Igor
Marzalyuk Igor
Maseikov Aleksandr
Mashkarov Aleksandr
Mikhalyuk Pavel
Mitskevich Valery
Murina Yuliya
N
Nasenya Anatoly
Nazarenko Valentina
Nikolaikin Viktor
Nizhevich Lyudmila
O
Odintsova Svetlana
Omelyanyuk Aleksandr
P
Panasyuk Vasily
Petrashova Olga
Pisanik Leonid
Podluzhnaya Lyudmila
Pokonechny Pavel
Polyakova Irina
Popko Pavel
Potapova Yelena
R
Razhanets Valentina
Ryneiskaya Irina
S
Saiganova Tatiana
Sarakach Aleksandr
Savinykh Andrei
Semenchuk Oleg
Semenyako Valentin
Shevchuk Nikolai
Shipulo Aleksandr
Shirokaya Vera
Shkrob Marina
Shutova Svetlana
Silchenok Pavel
Sinyak Vladimir
Songin Aleksandr
Starovoitova Anna
Stativko Zhanna
Stelmashok Sergei
Strelchenok Valery
Strunevsky Andrei
Supranovich Irina
Svillo Viktor
Syrankov Sergei
T
Tarasenko Natalya
Tavtyn Igor
U
Utkin Vitaly
V
Vabishchevich Petr
Vasilevich Maria
Vasilkov Nikolai
Vasko Marina
Vasyukov Vitaly
Volkov Igor
Voronetsky Valery
Y
Yegorov Aleksei
Z
Zavalei Igor
Zaytsev Yevgeny
Zdorikova Lyudmila
Zholnerchik Lyudmila
Zlotnikov Andrei
The Leadership of the House of Representatives standing commission on Law standing commission on State Building, Local Government and Regulations standing commission on National Security standing commission on Economic Policy standing commission on Budget and Finance standing commission on Agricultural Policy standing commission on Environment, Natural Resources and Chernobyl Catastrophe standing commission on Human Rights, National Relations and Mass Media standing commission on Education, Culture and Science standing commission on Labour and Social Affairs standing commission on Health, Physical Culture, Family and Youth Policy standing commission on Industry, Fuel-Energy Complex, Transport and Communication standing commission on Housing Policy and Construction standing commission on International Affairs